neděle 9. března 2014

... i trošku jara...

Přeji pěkné slunečné ( i když mrazivé) ráno. :-) Jdu se vám pochlubit, jakou radost mi udělaly děti na kroužku. Po dvě naše setkání jsme pracovali s filcem. Mým záměrem bylo ušít jednoduchou jarní dekoraci do okna, na zeď nebo jako zápich. Šití bylo pro někoho dost náročné, ale nakonec všichni došli do zdárného konce. Pravda je, že šitíčko bylo všelijaké, ale nejdůležitější je, že je práce bavila a strašně se snažili. :-) Měla jsem také ukázku bez šití, lepení pomocí čtvrtky a i tuto možnost někteří vyzkoušeli. Někdo stihl vytvořit dva výrobky někdo víc, ale to není důležité...

Tady je malá ukázka. :-)


 
   

A teď z jiného soudku. Dopletla jsem bezprsťáky k čepičce. Původní záměr byl trochu jiný. Myslela jsem, že hřbet ruky nad palcem uháčkuji nějakým krajkovým vzorečkem, ale nakonec jsem je celé upletla a jen kraj ozdobila vějířkem. Přemýšlela jsem, jak je na hřbetě dozdobit, zda přišít kytičku, ale já sama to na sobě moc nemusím, tak jsem zatím nic nepřidala.


 

Pro kamarádku jsem k narozeninám ušila dva polštářky z jemně kostičkované jarní látky. Je to jen obyč. povlak, na zadní straně se zipem překrytým légou. Polštářky jsem vyplnila kuličkami dutého vlákna, tak by měly něco vydržet. ;-)

Neteři jsem na její přání uháčkovala čepičku. Přes měsíc se léčila s dutinami a tak bez pokrývky hlavy neudělá ani krok. Koupila si Iris od Vlniky. Příze je příjemná na omak, hezky se s ní pracuje, ale špatně se páře. ;-)  Použila jsem háčky č.4,5 (červený) a č.4 (zelený).A ještě s jednou radostí se jdu pochlubit. Včera jsem byla celý den na školení a po návratu domů mě čekala ve váze krásná růže. :-)

Nemám ráda povinné svátky..., ale kytička vždy potěší. :-) A jak proběhlo MDŽ u vás?

A to je pro dnešek vše. Ná závěr vám ještě posílám jeden malý jarní pozdrávek. :-) 


Přeji vám pěkný prosluněný víkend. :-)
Všem moc děkuji za nakouknutí i za milé komentíky, které mi tu zanecháte. Mám z nich opravdu velkou radost. ♥  D. :-)

29 komentářů:

 1. Krásná výzdoba od dětí i vše ostatní. Hezkou slunečnou neděli přeji:_)

  OdpovědětVymazat
 2. Máš šikovné děti Dášenko, i ty sama jsi šikulka:-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ajko, moc děkuji. Jó, když se dílo zadaří, tak mám velkou radost. :-)

   Vymazat
 3. Ty jsi toho stihla docela hodně. Podle mě jsou rukavičky bez zdobení praktičtější, protože tam nebude nic "zavazet" a můžeš si ruku zastrčit hluboko do rukávu.Čepička i polštářky se mi také moc líbí. A to, co udělaly děti?? Samá chvála - za trpělivost, vytrvalost a snahu, něco vytvořit.Je vidět, že je dovedeš pro věc nadchnout a pozitivně motivovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Janko, moc děkuji. :-) S těmi rukavičkami jsi to vystihla. Jezdím na kole, takže nějaká paráda by stejně nebyla vidět. ;-)

   Vymazat
 4. Moc se mi líbí ty ozdůbky tvořené s dětmi.
  Na pletení rukavic bych asi neměla "nervy" :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, moc děkuji. :-) Ono to na fotkách tak nevynikne, ale ve skutečnosti mají výrobky hezké barvičky a děti měly velkou radost. Rukavičky byly hotové rychle, myslím, že bys zvládla. ;-) Měj se hezky. :-)

   Vymazat
 5. Oh, so pretty!! ♥ Wonderful springlike works. The handwarmers are very beautiful, too, I like the shell border :-). And I'm sure the recipients of cushions and hat were very happy!
  Greetings, Nata

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nata, moc děkuji, myslím, že se dárečky líbily. Měj se hezky. :-)

   Vymazat
 6. Dagmarko, moc se mi líbí, že nám ukazuješ, co tvoříš s dětmi. Vždycky, když to vidím, tak vzpomínám a trochu mi to chybí...
  Tvoje práce je jako vždy perfektní!
  Hezký večer, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko, moc děkuji za milá slovíčka. :-) Když se daří, tak mám velkou radost, ale ne vždy je posvícení. ;-) "Moje " děti nejvíce milují vaření. Pečeme jednouché sladké i slané dobroty. Měj se hezky. :-)

   Vymazat
 7. Milá Dášo, to je moc krásné dětské tvoření. Tvoje pletení i háčkování je také moc krásné. Je vidět, že jsi si dala záležet. Měj se hezky Anny

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aničko, moc děkuji za návštěvu i pochvalu.:-) Pěkný večer. :-)

   Vymazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 9. Dáši, pěkné tvořeníčko, jak dětí tak tvoje. Čepice se krásná, ta kombinace barev se mi moc líbí. Přeji krásné dny. Pá Lea

  OdpovědětVymazat
 10. Na do nemecka mluvime ,jabka ne padla daleko od strom ,sikovna mamka a stene dete ,Zdravim tebe Karin

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahojky Karin, děkuji za pochvalu. :-) Tyhle dětičky ale nejsou moje. Chodí ke mně na kroužek, kde zkoušíme různé ruční práce. Mám radost, když se dílo podaří. Měj se hezky. :-)

   Vymazat
 11. to je milucke ,krasne dielka ..krasne dnicky...
  M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Miko, moc děkuji za návštěvu, opatruj se. :-)

   Vymazat
 12. moc hezké drobnosti jsi moc šikovná ,co s těma věcičkama ,pak děláš? AHOJ EVA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Evo, jestli myslíš ty dětské výrobky, tak ty si děti odnáší domů. Dětičky totiž nejsou moje, ale chodí ke mně na kroužek, kde se je snažím zasvěcovat do světa ručních prací. ;-) Měj se hezky. :-)

   Vymazat
 13. Dagmar ty jsi úžasná - tvoříš s dětma krásná dílka♥♥ a i ty tvoříš parádní díla :o) Měj se moc moc krásně.Martina

  OdpovědětVymazat
 14. Jé to jsou ale pěkné výrobky, dětičky jsou šikovné :-) Veronika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Veru, děkuji za návštěvu i za pochvalu. Dětičkám vyřídím, budou mít radost. :-)

   Vymazat
 15. miluju dekorace z plsti... krásné :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Leni, děkuji za návštěvu. Ve skutečnosti to vypadalo ještě líp. :-)

   Vymazat