pondělí 16. dubna 2018

Poprvé na cvičáku...

V pátek měl Monty 13 týdnů, dostal třetí dávku  svého očkování (prozatím poslední) a v neděli jsme s ním poprvé vyrazili na cvičák. Byla jsem zvědavá, jak zvládne více cizích psů najednou. Nějaká seznamování již proběhla, se sousedovic osmiměsíční fenkou dovádí ostošest, ale vše v domácím prostředí... Šli jsme o půl hodiny dříve, aby se trochu s prostředím seznámil, očuchal, poznal nové pachy...


Pejsků různých ras přišlo se svými páníčky opravdu hodně. Monty se chtěl hned s každým kamarádit, to je prima, jen si musí dát pozor, kdo chce také kamarádit s ním...


Máme skvělého trenéra. (Zapomněli jsme, jak se psí miminko vychovává , načetli jsme nějaké knížky, koukli na videa, ale nejlepší je názorná ukázka naživo.). Výborně vysvětluje, ukazuje, všímá si jak  kdo pokyny provádí a případně opravuje. Jedna paní byla nešťastná, že její mazlík na naše mimi výhružně vrčí, prostě se mu nelíbil. Během několika minut nám předvedl, jak psa uklidnit a nakonec se oba podělili o kousek salámu z jeho ruky. :-)

Nový kamarád...
Tento bafík si našeho Montyho zamiloval...

Jsme (já, páníček i Monty) plni nových dojmů, zážitků. Těšíme se na další týden... :-)

Poslouchá páníček i Monty... ;-)


Mějte krásný týden, u nás prší, hned bude vše zelenější. :-)
D. ♥

25 komentářů:

 1. Dášo, ten tedy vyrostl :-). Je fajn, že ho cvičíš, takové plemeno to potřebuje. Tak ať se vám daří a stále vás to baví! Krásné jarní dny přeji. ZaZa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, jo, roste jako z vody. Na cvičáku říkali: "jé, ten je malý", mně už tak nepřipadá. ;-) Hierarchie je jasná - páníček a až na druhém místě já, trochu žárlím...;-) Tobě také sluníčkové dny. D.

   Vymazat
 2. Dáši, je úžasný! Hned bych si ho pohladila, pomazlila!
  Měj se moc hezky a pozdravuj Montyho! Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Heli, je skvělý a už se začíná prosazovat, jak malé dítě, to na rozdíl od něj nemá ostré zoubky. Po hře s Montym to moje ruce trochu pociťují. Pomuchluju ho i za tebe. ;-) Měj se sluníčkově. D.

   Vymazat
 3. No vidíš, to je super!!! Naučí se poslouchat oba dva :-)Nic proti Jirkovi, ale Monty je nádherný :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Dáši ten je nádherný, já mám taky nové šídlo, poté, co mi odešli Chlapeček a pak hned za ním Kesynka, dostala jsem Charlíčka. Cvičák by taky potřeboval, cvičí on se mnou, je hyperaktivní a zoubky má taky dost dobré, už toho dost okousal! Ale milujeme je i tak, že? Moc Tě zdravím Marcela

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Marci, dík za komentík. :-) Jo, jo, milujeme i s jejich lumpárnama. ;-) Měj se fajn. D.

   Vymazat
 5. To je krasavec. Taky potřebuje ke hraní úúúplně všechno, co doma najde :-) Krásné dny. Jana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani, děkuji za návštěvu. Jo, jo, vymýšlí, kde by co "tajně" sebral. ;-) Sluníčkové dny. D. :-)

   Vymazat
 6. Super článok! Určite budem sledovať ďalej!:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Já se tu moc nevyskytuji, ale jednou za čas dám pár foteček, jak nám roste. ;-)Krásné dny. D. :-)

   Vymazat
 7. Ahoj Dášo, moc zdravím po delší odmlce. Zjišťuji, co nového je u mých spřízněných duší a hle nový pejsek :-) Moc vám ho přeji a věřím, že vám bude dělat pod takovým "trenérským" dohledem jen samou radost :-) Krásné dny A.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Aničko, moc děkuji. :-) Je to prima kamarád, však sama víš. Na Tebe myslím každý den, když zálévám... Již dlouho se Ti chystám napsat a poslat nějaká fota. ;-) Měj se krásně. ♥ D.

   Vymazat
  2. Ahoj Dášo, to je zajímavá asociace - konev a já :-))) Těším se na písmenka i obrázky a krásné poslední dny tohoto školního roku :-) A.

   Vymazat
 8. Dobrý tréner je veru na nezaplatenie... Prajem veľa úspechov. Alexandra

  OdpovědětVymazat
 9. No moc krásný pejsek, tak ať vám to spolu dobře jde a Monty najde nové kamarády :-)

  OdpovědětVymazat
 10. Super článok! Určite budem sledovať ďalej!:)

  OdpovědětVymazat