čtvrtek 9. ledna 2014

Plstění...

... aneb, jak jsme se dnes "nenudili". Chtěla jsem s dětmi na kroužku zkusit suché plstění. Odhodlávala jsem se k tomu delší dobu. Není to nic těžkého, složitého, ale měla jsem strach, že při prvním píchnutí jehlou do prstíku se rozbrečí a víc pokračovat nebudou. Tak jsem jim na začátku dlouze vysvětlovala, aby nespěhali, že píchnutí opravdu bolí ( mám vyzkoušeno ;-)) a pokud se tak stane, aby chladili prstík ve studené vodě, že to přejde. Moc mě překvapili. Nejenže nikdo neupustil ani slzu, ale moc je to bavilo, pracovali s nadšením a ani se jim nechtělo končit. :-) Před odchodem si ještě sdělovali dojmy, kdo se kolikrát píchl, kdo ne a že to ani moc nebolí.  ;-) Měla jsem z nich velkou radost. Příští týden budeme pokračovat.. Dnes nás mnoho nebylo, někteří onemocněli a tak o to alespoň nepřijdou.
A tady je ukázka. Fota nic moc, ale nějak mi to v místnosti při tom světle nejde. Musím se někde poradit.


 Plstili jsme do formiček. Možnost popíchání je menší. ;-) Dnešní výrobky jsou dokončené jako přívěsky na pověšení.A to je pro dnešek vše.  Musela jsem se s vámi podělit o radost z tvoření s dětmi. :-)
Děkuji za nakouknutí i za milé komentáře, které mi tu necháváte. ♥
Mějte se hezky. D. :-)

20 komentářů:

 1. Dáši děti jsou kouzelné a moc jim to šlo :) Vytvořily nádherná dílka :o)
  Koupila jsem Klárce k vánocům taky plst a tak se nato také chystáme-tak jsem zvědavá jak se nám bude dařit :o)Předevčírem jsem sehnala molitanovou podložku tak už budeme moc také začít. Měj se moc krásně.Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marti, děkuju za návštěvu. Ať se vám daří! Pozor na prstíky, jeden si už léčiš. ;-) Měj se hezky.

   Vymazat
  2. Tak dnes tu byla Lenka a už plstila -- bohužel já hlava děravá foták na stole a já nefotila :( Vypadá to celkem jednoduše tak to musím také vyzkoušet :o)

   Vymazat
  3. Marti, vyzkoušej, je to dobrá zábava. :-)

   Vymazat
 2. Dášo, to musí být krásná zábava s dětmi, které mají o tvoření zájem. Jsi úžasná. Krásný den Rija

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, když je to baví a jde to od ruky, tak je prima. Ale ne každý den je posvícení. ;-) Děkuju za návštěvu. :-)

   Vymazat
 3. Dagmarko,to je super! Děti jsou úžasné, lze je nadchnout a tobě se povedlo!' Nádhera!
  Musíš mít velkou radost!
  Moc zdravím, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám radost, obzvlášť, když se dílo podaří. ;-) Děkuju za návštěvu. :-)

   Vymazat
 4. Odpovědi
  1. Ahojky, Zuzko. Děkuju za návštěvu. :-) Jo, jo, snaží se. Vloni jsme zkoušeli i háčkovat a některé holčičky byly moc šikovné a snaživé.

   Vymazat
 5. Zajímavá činnost. Pro mé oči by to chtělo větší fotečky výrobků, abych se mohla pokochat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani, děkuju za návštěvu. :-) Fota se dají rozkliknout a přiblížit. Ale mám to špatně nafoceno. Spěchala jsem a nejsou dost zaostřené.

   Vymazat
 6. To je nadherka, deturence su sikulky a Ty skvela ucitelka ...tiez sa na to chystam ale musim nastudovat ako na to:)))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahojky Miko, děkuju za návštěvu. :-) Já jsem zatím zkusila plstit do formiček, přišlo mi to nejjednodušší. Taky teprve hledám, co s tím dál. Pokud chceš poradit s tímto, co jsem dělala, napiš. Ráda poradím. ;-)

   Vymazat
 7. Tak to se dětem moc povedlo ! Jeden přívěsek hezčí než druhý !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milly, děkuji za nakouknutí i za pochvalu. Sama jsem měla radost, jak to dětem šlo a že je to bavilo. Jsou to moje šikulky. :-)

   Vymazat